atsakingas skolinimasis

Atsakingo skolinimosi 101

Paskolos, greitieji kreditai ir išsimokėtinai perkami daiktai yra lyg alkoholis – suteikia džiaugsmą, tačiau pervertinus savo galimybes gali atnešti labai daug kančių. Skolinantis nereikėtų elgtis impulsyviai ir gyventi šia minute, visada prisiminkite, jog reikės atiduoti daugiau, nei pasiskolinote (išskirtiniais atvejais – tiek pat).

Labai daug žmonių nesugeba pasverti rizikos ir įklimpsta į amžinas skolas, o dėl to kaltina greitųjų kreditų bendroves. Vis dėlto, nereikėtų pamiršti jog patys esame savo likimo kalviai ir atsakomybę už savo gerbūvi nešame tik mes patys, o ne įvairūs trečiųjų šalių asmenys.

Jei netikėtai prireikė pinigų ir neturite draugų ar giminaičių, iš kurių galėtumėte jų pasiskolinti, vienintelis civilizuotas būdas lėšų gavimui yra paskolos. Pirmas klausimas, kurį turėtumėte užduoti sau prieš skolinantis – ar man tikrai to reikia? Jei atsakymas neigiamas, pamirškite greitųjų kreditų bendroves ir stenkitės pragyventi be paskolų. Jei skolinimasis neišvengiamas, pasidomėkite kaip tai daryti protingai.

Visų pirma, skolinkitės mažiausią reikiamą sumą. Tarkime, jums reikia sumokėti komunalinius mokesčius už butą, kuriame gyvenate. Sąskaitos suma – 210 eurų. Tai reiškia, kad ir paskolos suma turėtų būti būtent 210 eurų, o ne 250 ar 300 eurų. Viena esminių klaidų kurią žmonės daro besiskolindami, tai nereikalingas skolinimasis.

Kitas niuansas, labai svarbus skolinantis atsakingai – objektyvus savo finansinių galimybių įvertinimas. Jūs puikiai suprantate, jog pinigai iš dangaus nekrenta, todėl negalvokite “kaip nors prasisuksiu” ir nesitikėkite papildomų pajamų, apie kurias šiuo metu dar nežinote. Nepamirškite, jog praktiškai kiekvieną mėnesį pasitaiko nenumatytų išlaidų ir palikite joms rezervą planuodami savo biudžetą. Jėgų pervertinimas taip pat yra labai skaudžiai kainuojanti greitųjų kreditų kompanijų klientų klaida.

Paskutinis, tačiau ne ką mažiau svarbus atsakingo skolinimosi aspektas – nepaverskite paskolų įpročiu. Jei gyvensite nuo vienos iki kitos paskolos, būsite itin rizikingas ir nestabilus finansiškai. Paskolos yra prabangos, o ne būtinybės paslauga, todėl skolinkitės tik tuo atveju, jei to išvengti nepavyksta ir pasekmės nepasiskolinus kainuotų daug brangiau, nei didelės paskolos palūkanos.