negaliu grazinti paskolos

Ką daryti, jei negaliu grąžinti paskolos?

Pasitaiko situacijų, kai skolininkai nesugeba tinkamai vykdyti savo prisiimtų įsipareigojimų kreditorių atžvilgiu ir dėl to susiduria su paskolos grąžinimo sunkumais. Šiuo atveju svarbu išsiaiškinti, kaip elgtis, jeigu grąžinti paskolą tapo sunku arba neįmanoma. Pirmas žingsnis, kurį svarbu žengti, tai blaiviai įvertinti situaciją, nepanikuoti ir kreiptis į paskolą suteikusio banko atstovus. Iš tikrųjų, net esant sudėtingiausiai situacijai kartu su banko specialistu galima surasti išeitį. Kiekvienas bankas yra suinteresuotas gauti nuolatines pajamas ir, be abejo, išlaikyti skolininko mokumą. Dažnai kreditoriai yra suinteresuoti bendradarbiauti su klientu ir palaikyti jo finansinį stabilumą. Todėl iškilus sunkumams nereikia baimintis bendradarbiauti su kreditoriais.

Jeigu negalite grąžinti paskolos, dėl kurios įkeistas turtas, su banko specialistu galite susitarti:

  • dėl kitokios įmokos mokėjimo dienos, pavyzdžiui, kai pasikeičia asmens pajamų gavimo data;
  • dėl paskolos grąžinimo grafiko koregavimo sumažinant mėnesines įmokas;
  • dėl paskolos grąžinimo įmokų atidėjimo, kai reikės mokėti tik palūkanas;
  • dėl paskolos grąžinimo ir palūkanų mokėjimo atidėjimo, kad skolininkas galėtų sutelkti visą dėmesį darbo paieškoms;
  • dėl būsto pardavimo.

Jeigu negalite grąžinti trumpalaikės paskolos, su banko specialistu galite susitarti dėl tų pačių sąlygų, kurios galioja paskoloms su turto įkeitimu, tačiau trumpalaikės paskolos atveju negalima susitarti dėl būsto pardavimo.

Jeigu asmuo negali grąžinti paskolos lizingo atveju, banko specialistas paprastai gali pasiūlyti šias tris išeitis:

  • pakeisti lizingo įmokų mokėjimo dieną;
  • atidėti turto išpirkimo įmokų mokėjimą, paliekant mokėti tik palūkanas;
  • pakoreguoti įmokų mokėjimo grafiką, pavyzdžiui, pratęsti lizingo sutarties terminą ir sumažinti mėnesio įmokas.

Be abejo, verta atkreipti dėmesį į tai, kad paskolos sąlygų keitimas yra mokama paslauga, dėl kurios kainos paprastai susitaria banko specialistas ir pats skolininkas.

Atsakant į klausimą, kodėl susidūrus su sunkumais verta kreiptis į banko specialistą, pažymėtina, kad baimė ir manymas, kad finansinė situacija išsispręs pasiskolinus kitur, yra klaidingas, kadangi tokie veiksmai visiškai nepagerins, o tik pablogins esamą padėtį, nes asmuo rizikuoja įsiskolinti dar daugiau ir atsidurti labai sunkioje padėtyje.