rizika skolinantis

Kaip įvertinti riziką skolinantis

Norint gauti greitų pinigų, visų pirma reikėtų apskaičiuoti riziką ir realiai suvokti, kiek jums tai kainuos. Nors daugelis greitųjų kreditų kompanijų siūlo įvairias skaičiuokles, kurių pagalba galite preliminariai suskaičiuoti, kokią pinigų sumą pasiskolinti yra saugu būtent jums, jos nėra visiškai iki galo tikslios. Taip yra todėl, kad jose neįskaičiuoti įvairūs gyvenimiški faktoriai ir netikėtumai, kurie gali itin smarkai įtakoti jūsų finansinę padėtį ir taip apsunkinti paskolos atidavimo procesą. Būtent dėl šios priežasties nusprendėme pasidalinti su jumis pagrindiniais faktoriais, kurių nereikėtų pamiršti vertinant savo finansinio stabilumo rizikas skolinantis.

Visų pirma, tai yra nelaimingi atsitikimai. Jei jums prireikė greitojo kredito ar tiesiog nedidelės paskolos, tikriausiai nesate labai turtingas žmogus, turintis savo pinigų rezervą. Vadinasi jūsų gyvenimas nėra labai stabilus ir net menkiausias netikėtumas gali apversti viską aukštyn kojomis. Pavyzdžiui, jei sugestų jūsų automobilis, kuris yra būtinas kelionėms į darbą, turėtumėte investuoti į jo remontą ar naujos transporto priemonės įsigijimą. Tai nėra pigus malonumas, todėl jūsų finansinė būklė gali itin pablogėti. Tokių dalykų numatyti neįmanoma, dėl šios priežasties negalima daryti prielaidos jog nieko blogo nenutiks, tikėtis geriausio ir skolintis pinigus nesukant sau apie tai galvos.

Antras faktorius – darbo netektis. Net jei ir dirbate daug metų toje pačioje pozicijoje, nėra jokių garantijų kad kitą savaitę jūs vis dar turėsite savo darbo vietą. Šiais laikais, kai pasaulis sukasi taip greitai, darbo vieta yra vienas nestabiliausių dalykų. Jei prarasite savo darbą, prarasite ir pastovių pajamų šaltinį. Tai reiškia, kad paskolos įmokų mokėjimas laiku taps praktiškai neįmanomu dalykų. Visada turėkite planą B ir įsivaizduokite, kaip paskolos užkrauta finansinė našta bus pakeliama jei prarasite savo pastovių pajamų šaltinį.

Na ir paskutinis, bet ne ką mažiau svarbus faktorius – ekonominiai pokyčiai. Tai labiau galioja ilgesniam laiko tarpui paimtoms paskoloms, pvz. 2 ar 3 metams. Jei ženkliai pablogėtų Lietuvos ekonominė situacija, ar sugebėtumėte atiduoti paskolą? Nors tai ir yra labai mažai tikėtinas scenarijus, bet jį taip pat reikėtų apsvarstyti.