Paskolos refinansavimas

Kas yra paskolos refinansavimas?

Gyvename nuolat besikeičiančiame pasaulyje. Kartais tai reiškia, kad mes nebegalime susitvarkyti su tais įsipareigojimais, kuriuos prisiėmėme sau, nors tuo metu kai atlikome sprendimą, buvome įsitikinę, kad tikrai galėsime įvykdyti savo įsipareigojimus. Ne išimtis ir mūsų finansai, kartais imdami paskolą ar greitąjį kreditą būname įsitikinę, kad tikrai galėsime atlikti visas įmokas laiku, tačiau mūsų gyvenime gali pasikeisti begalė dalykų – galime netekti darbo ar stipendijos, susirgti ar kitaip prarasti pagrindinį pajamų šaltinį. Kartais net nereikia, kad pajamos pranyktų visiškai, užtenka, kad jos sumažėtų tiek, kad mes tiesiog nebeišgalėsime laiko atlikti mokėjimų. Ką reikėtų daryti tokiu atveju? Protingiausia būtų refinansuoti esamą paskolą ar paskolas, jei jų yra neviena.

Kas yra refinansavimas?

Tai procesas, kurio metu jūsų paskola ar paskolos yra permetamos iš vieno paskolos davėjo kitam, o po šio veiksmo jūs turite geresnes mokėjimo sąlygas. Detalesnį procesą rasite žemiau:

  1. Jūs turite paskolą ar paskolas, kurios nebeišgalite apmokėti.
  2. Jūs pateikiate paraišką paskolos refinansavimui. Refinansavimo paslaugą teikiančių kreditorių sąrašą rasite čia.
  3. Refinansuojanti institucija apmoka jūsų paskolas.
  4. Jūs liekate su viena paskola iš naujos institucijos, su geresnėmis mokėjimų sąlygomis.

Kodėl žmonės ir verslai pasirenka refinansavimą?

Nors refinansuojant paskolą galutiniame variante būsite sumokėję daugiau pinigų, tačiau yra priežasčių, kodėl jį rinktis gali būti verta. Pagrindiniai refinansavimo pliusai:

Pinigų taupymas. Laiku nesumokėjus greitojo kredito paskolos palūkanos šoka į viršų, tuo tarpu pasinaudojus refinansavimo paslauga jūs galite išvengti didelio palūkanų šuolio, o dažnu atveju jums teks mokėti net mažesnes mėnesines palūkanas nei iki tol.

Einamosios sąskaitos balansavimas. Jei jūsų pajamos sumažėjo, jūs nebenorite mokėti tokio pat dydžio įmokų, kaip iki tol, dėl šios priežasties refinansavimas atrodo puiki išeitis. Jūsų paskola yra iškaidoma ilgesniam terminui ir dėl to jūs mokate mažesnes mėnesines įmokas, o tai labai padeda patekus į finansinę bėdą.

Geresnės sąlygos. Kai, kurie kreditoriai leidžia pradėti mokėti įmokas po vieno mėnesio. Tai ypač aktualu tiems žmonės, kurie keičia darbą. Jei jūs norite refinansuoti savo paskolą todėl, kad palikote savo seną darbovietę, o iš naujos atlyginimą gausite tik po mėnesio, tuomet jums norisi pasirinkti tokį variantą, kuris leis jums šį mėnesį nemokėti įmokos.

Apibendrinant galima teigti, kad refinansavimo nauda yra dvejopa – mažesnės mėnesinės įmokos ir mažesnis palūkanų procentas. Žinoma, pačią paskolą jums teks atidavinėti ilgesnį laiko tarpą, tačiau ji nebebus finansinė našta jūsų biudžetui.

Paskolos konsolidacija. Jei jūs turite ne vieną paskolą, tuomet paskolų konsolidavimas į vieną vienintelę paskolą gali būti geras sprendimas. Tai ypač pasiteisina tai atvejais, kai refinansavus paskolą yra gaunamas mažesnė palūkanų norma. Dar daugiau, konsolidavimas padeda administruoti mokėjimus ir nepasimesti tarp skirtingų kreditų tiekėjų ir mokėjimų jiems.

Refinansavimo trūkumai

Refinansuojant trumpalaikes vartojimo paskolas egzistuoja tik vienas minusas – galutiniame variante jūs sumokėsite daugiau pinigų. Dėl to, turint galimybę apmokėti esamas paskolas, verta apsvarstyti ar jums tikrai reikalingi mažesni mėnesiniai mokėjimai, kuriuos gausite refinansuodami savo paskolą. Tačiau, jei šiuo metu jums tikrai trūksta pinigų, tuomet refinansavimas yra būtent tai, ko jums reikia.

Kas nesikeičia?

Po refinansavimo jūs vis tiek turite paskolą, kurią turite gražinti. Jūs taip pat turėsite atlikti mėnesinsius mokėjimus, todėl į refinansuojamą paskolą reikia žiūrėti tiek pat atsakingai, kaip į įprastos paskolas pasiėmimą.