paskola busto remontui

Paskola būsto remontui: kokios galimybės?

Turite būstą, kurį jau būtina remontuoti? O gal tiesiog norite atnaujinti interjerą, tačiau neturite tam pakankamai lėšų? Tada matyt svarstote paskolos galimybę. Būsto remontui paskolų rūšys yra dvi: būsto paskola ir vartojimo paskola.

Vienas esminių skirtumų tarp paskolos būstui ir vartojimo paskolos – turto įkeitimas. Pirmuoju atveju, t. y. imdami būsto paskolą, turėsite įkeisti gyvenamosios paskirties nekilnojamąjį turtą. Antruoju atveju, t. y. būsto remontui pasinaudodami vartojimo paskola, turto įkeisti neturėsite, jei vartojimo paskola neviršys 20 000 eurų. Taigi, jei neturite savo nekilnojamojo turto arba tiesiog nenorite bankui įkeisti savo būsto, tada turėtumėte rinktis vartojimo paskolą būsto remontui.

Kitas kriterijus, galintis turėti įtakos Jūsų sprendimui, kokią paskolą būsto remontui pasirinkti, yra kredito grąžinimo trukmė. Jei imsite būsto paskolą, galėsite pasirinkti net kelis dešimtmečius siekiantį kredito grąžinimo laikotarpį. O vartojimo paskolos maksimalus grąžinimo terminas yra penkeri metai.

Imant paskolą labai aktualus klausimas, kokios paskolos palūkanos? Žinoma, šiuo atveju skiriasi ir palūkanos. Būsto paskolos palūkanos paprastai yra mažesnės nei vartojimo paskolos palūkanos.

Patogumas ir operatyvumas – tai dar du kriterijai, kuriuos galimai apsvarstysite spręsdami, kokią paskolą imti būsto remontui. Jei Jums reikalinga suma nesiekia 10 000 eurų, tada vartojimo paskola bus daug paprastesnis ir operatyvesnis sprendimas. Vartojimo paskolą iki 10 000 eurų galite gauti užpildę paraišką internetu. Bankui priėmus sprendimą Jums suteikti paskolą, pinigai iškart bus pervesti į Jūsų sąskaitą.

Gana dažnai būsto remontui pasirenkami greitieji kreditai. Jie vilioja tuo, kad kreditas suteikiamas greitai, o ypač dėl to, kad čia, palyginti su bankais, paskolos gavėjo kreditingumas vertinamas ne taip kruopščiai. Dėl pastarojo veiksnio greitieji kreditai populiarūs tarp mažesnes pajamas gaunančiųjų, kuriems paskola komerciniame banke nebūtų suteikta. O toks savo kredito grąžinimo galimybių neįvertinimas ir didžiulės greitųjų kreditų palūkanos suponuoja paskolos gavėjo nemokumą ir papildomas problemas.

Taigi, būsto remontui rinkitės būsto paskolą arba vartojimo paskolą.