paskolu

Paskolų rūšys

Paskolos teikimas – viena pagrindinių komercinių bankų atliekamų operacijų. Kokios yra paskolų rūšys? Mums visiems žinomos yra būsto paskola, vartojamoji paskola. Tačiau paskolų rūšių yra ir daugiau.

Būsto paskola. Būsto paskola – viena dažniausiai teikiamų paskolų rūšių. Ši paskola yra skirta planuojantiems įsigyti žemės sklypą namo statybai arba norintiems pirkti, statyti ar remontuoti jau turimą butą ar namą. Imant paskolą būstui būtinas nekilnojamojo turto įkeitimas (gyvenamosios paskirties). Ilgiausias galimas paskolos grąžinimo laikotarpis yra 30–40 metų (priklausomai nuo banko). Didžiausia paskolos suma, kurią galite gauti, priklauso nuo paskolos gavėjo pajamų / nuo šeimos pajamų, jei paskolos gavėjas yra vedęs / ištekėjusi, nuo turimų finansinių įsipareigojimų bei nuo įkeičiamo turto vertės.

Vartojimo paskolos. Šios paskolos yra skirtos didesniems pirkiniams įsigyti ar kasdienėms išlaidoms, pritrūkus lėšų. Patogu tai, kad vartojimo paskolą galite gauti net neišėję iš namų – suteikiama paskola internetu. Paskola internetu suteikiama iki 10 000 Eur. Jei norite didesnės sumos, reikia atvykti į banką. Vartojimo paskolą iki 20 000 Eur galite gauti neįkeisdami turto bankui. Vartojimo paskola iškart pervedama į paskolos gavėjo sąskaitą, kai tik sudaroma paskolos teikimo sutartis. Kai kurie bankai siūlo vartojimo paskolą namams – tai galimybė įsigyti namą, butą, sodo sklypą, garažą ir pan., kurio vertė neviršija 20 000 Eur. Šiuo atveju nebus reikalingas turto įkeitimas ir pradinis įnašas.

Verslo paskola. Verslo paskola imama, kai norima kurti naują verslą ar plėsti, vystyti jau turimą. Taip pat paskola verslui populiari, kai norima įsigyti brangesnės įrangos, patalpas, gali būti imama ir apyvartinėms lėšoms.

Dar viena paskolų rūšis – paskolos studentams. Šios paskolos paskirtis – sumokėti už mokslą arba gyvenimo išlaidoms padengti. Paskolos studentams yra valstybės remiamos, tai reiškia, kad valstybė prisiima garantinius įsipareigojimus, todėl studentui nereikia įkeisti turto, nereikia laiduotojo ir pan.

Greitieji kreditai – dar viena paskolų rūšis, pastaruoju metu itin populiari. Populiarumą patvirtina ir spartus greitųjų kreditų įmonių augimas, nes paklausa suponuoja pasiūlą. Šie kreditai nuo kitų paskolų skiriasi tuo, kad jų palūkanos yra labai didelės, o kredito grąžinimo laikotarpis labai trumpas, dažniausiai iki 1 mėnesio.